Як правильно дути феном на алкогольні чорнила і який фен використовувати – розбираємо в цьому АртБлозі.
У мене 4 фени кожним з них я працюю в залежності від бажаного ефекту й обсягу робіт. А ось чого у мене немає, так це аерографа, але їм також можна малювати.
Що важливо для будь-якого виду фена – це можливість обдування теплим і холодним повітрям. Теплий ми використовуємо для максимальної кількості граней, холодний, коли основа для малювання сильно деформується від гарячого потоку.
Бренд-виробник фена для нас значення не має, просто вибирайте те, що вам прослужить довго і враховуйте, що дути практично без зупинки іноді доводиться близько години.
Отже, знайомство з моїми друзями.
✔ Фен 1
Досить потужний 1200 Вт. Внаслідок сили потоку, він легко рухає чорнила по основі. Мінус – широке сопло, чорнила під ним розлітаються в різні боки, потоком управляти складно.
✔ Фен 2
Дорожній, трохи слабше 1000Вт. Тут більш вузьке сопло, за рахунок цього потік має велику концентрацію і спрямованість.
✔ Фен 3
Малюк для «ювелірної» роботи, використовую його для маленьких поверхонь. У нього низька потужність 300 Вт і вузьке сопло, всього кілька сантиметрів.
В цілому:
• чим менше потужність і температура потоку повітря, тим більше часу у вас є на формування та керування малюнком (чорнильна маса висихає не так швидко та у вас є час для маневру)
• чим вузькіше сопло, тим концентрованіший струмінь повітря і тим простіше керувати чорнилами
• чим більший розмір роботи, тим ширше сопло фена слід використовувати.