sopropanol – одна з головних складових в роботі з алкогольними чорнилами. Саме ізопропіловим спиртом розбавляють алкогольні чорнила, на ньому працюють більшість брендів.

Розчинник для алкогольних чорнил – ізопропанол і це важливо, з будь-яким іншим зі спиртів ви не отримаєте рівні й красиві межі спиртовими чорнилами.

Для отримання якісного результату використовуйте абсолютований ізопропіловий спирт (isopropanol) 99,9%. Він перешкоджає утворенню осаду і дозволяє створити неповторний ефект тонких граней на картинах.

 

Що таке конденсат в спирті? 
Просто кажучи, це зіпсований спирт, який втратив свої фізико-хімічні властивості. Внаслідок неправильної експлуатації, в ньому опинилися молекули води.

Як конденсат проявляється в роботі? 
Чорнила розшаровуються, по краях з'являється рвана грань, товста, темна і на вигляд, ніби жирна смуга. Такі рвані краї часто неможливо до кінця просушити. Побачите цей ефект у відео.

Загалом і з конденсатом працювати можна, якщо ви зумієте обернути недолік на перевагу і вписати дефект в рамки ефекту))) А для цього потрібен досвід.

Повідомляю відразу і без таємниць: ми проводимо тест кожної партії спирту, який представлений у нас в продажу, у вихідному матеріалі конденсату немає !! Спирт дуже якісний, абсолютований 99.9%, виробництво – Нідерланди.

Але завжди потрібно враховувати примхливий характер будь-якого зі спиртів.

Як уникнути конденсату?
Температурний режим – саме він впливає на появу конденсату.

Пипетки пластиковые
Не допускайте перепаду температур при зберіганні

Цветовой круг Иттена
Працюйте зі спиртом в стабільній середній температурі (в ідеалі близько 20 градусів)

Респиратор
Намагайтеся зберігати спирт в захищеному від світла місці.

Такі заходи зменшать ймовірність утворення конденсату.

 

Головний секрет і лайфхак в кінці відео. Подивися і лайкни :)